Květen 2014

Přibírání versus tasemnice!

6. května 2014 v 21:41 | N. |  My diary
Jinak to totiž nevidím. Váha pořád stejná, po kilech jídla, kilech nezdravého jídla. Jako jsem pořád ještě trochu nafouklá, ale myslím, že to při příští návštěvě wc zmizí :D.

Každopádně už si zase žiju svůj život, nakupuju zeleninu, jogurty, batáty..kila batátů... :D K obědu teď jím sotva něco jiného! :) Kombinace batátu v mikrovlnce, zelených fazolek a arašídového máslíčka je totiž zatraceně delikátní. Není mi zle a směju se tomu, jak se všichni kolem mě cpou zmrzlinou a ledovou tříští. Protože já se po tom vždycky ledatak poseru s prominutím :D..
Stačilo tak málo.. uvědomit si, co chci! :) Na ty tuny jídla jsem vážně neměla ani pořádnou chuť, měla jsem chuť maximálně spořádat kilo a půl jogurtu s celým pytlíkem vloček.. řekla jsem si ale přibírám, můžu si to dopřát a sežrala jsem na co přišla a pak se nemohla ani hnout..Chyba.

Ale chybama se člověk učí.. Je pravda, že mi dneska trošku kručelo v břiše, ale s tím jsem počítala po takovém roztažení žaludku a následným návratem k normálu :D

Ve škole toho mám teď šíleně moc, takže jsem permanentně unavená, ale už se těším na zítřek no, a pak až zase v pondělí :) Asi vás opustím, víc mě toho teď nenapadá a padám tu papulou do klávesnice :D Tak se mějte krásně kočky moje, ať se vám daří! ♥

PS: dostala jsem boží dárek, protože mám božího strejdu :D.. 24 sklenic kysanýho zelí z Makra (lepší už je snad jen domácí :D). Takže tu zase budete nuceni číst, jak mě bolí bříško :D

PPS: Upřímnou soustrast všem, kteří nemají v pátek ředitelské volno/nevzali si dovolenou :D.. Soucítím s vámi.

Historicky první a druhý přežer, ale byly poslední!

4. května 2014 v 16:09 | N. |  My diary
Čaue kočky :) Po opravdu hoodně dlouhý době se ozývám, to víte, musela jsem si to v tý svý hlavince malinko urovnat. Osobní život sá se říci nemá chybu, já si užívám častého volna, vyvářím si, zkouším nová jídla a těším se na praxi v Praze, která mě čeká za 2 týdny ♥..

Co se týče toho jídla.. Několikrát jsem za dobu, co jsem se neozvala byla pryč se školou a už mě to pěkně štve.. V poslední době jsem ochutnala tooolik věcí, co pro mě před pár měsíci byly absolutně tabu a stejnak mají všichni jen blbé poznámky.. Pro příklad.. Byla jsem v kavárně s pár holkama a neměla absolutní chuť na kafe ani zákusek a tak na výběr zbyla jen perlivá voda, CC light a nebo Fanta, Sprite, CC atd.. No co myslíte, CC light pro mě byla jasnou volnou, protože mi bylo blbý si dávat jen vodu.. A už jsem čelila poznámkám "Nojoo, modelka, ty jen piješ lightku co?" nebo "Sis nemohla dát normální co?".. Achjo.. Pro mě je težký už jen si dát tu colu light, ale vysvětlujte to někomu žejo..

V jídle jsem trošku upravila poměry živin, aby to bylo vhodnější na nabírání - přidala jsem na sacharidech.. Přestala se tolik bát jednoduchých cukrů (ovoce, sladší zelenina, cereálie, musli tyčky (!!! :)).. A to se mi krutě vymstilo.. Začalo to celkem nevinně - 100-150g zmrzliny obden.. pak každej den.. a od velikonočního pondělí jsem si povolovala sladkost kaloricky rovnou jedný čokoládě - cca 2 400kJ.. Chyba. Nejen, že jsem na váhu nejspíš nepřibrala nic, ale nechutně jsem se rozežrala a po dnešku přiberu tak 10 kilo. Hádáte správně - přežer.. Odmítám si říkat, jak mi to nic neudělá a ospravedlňovat to tím, že potřebuju přibrat.. Přijde mi, že se mně vytvořil špek na břiše (ok, to bude taky možná jen fikce, protože v pase mám pořád 52,5 a pod pupkem pořád 65, v nejširší části se to drží kolem těch 70..).. ale stejnak, jestli takhle budu pokračovat, tak tam ten špek bude a to dost brzo :D Pro představu jsem za poslední dva týdny spořádala kelímek Carte'd'Or zmrzky, 2 Cornetta, 2 čokolády, nějakouhnusnou čoko roládu, debrecínskou bagetu a jednu celou Pianissimo zmrzku... Fajn, to by ještě šlo, nic se mi po tom nestalo a dělalo to kolem 2000kJ navíc denně (takže celkem kolem 5000-6000kJ denně max.)

V pátek se to ale zvrtlo - nahovno den, minimálně pět lidí mělo kecy na moji hubenost, takže už jsem ten tlak neunesla.. Ráno to začalo super - Vločky, jogurt, jablíčko a pár biskitů tuším.. dopolední svačinkou byly po roce Marshmallouny + jedno Cornetto.. dobrý, dneska už mám vyčerpáno. Pak oběd - myslím že vajíčka, tuňák a zelenina.. super! A odpoledne to přišlo. 20g hořký čokolády, to jsem zajedla 170g bonboniéry a večer to skončilo 6 bramborákama (10x10cm) a čtyřkou pepsiny.

Nikdy už to neudělám.. No, včera jsem změnila názor, když se mamka zmínila o tom, že bude dělat rýžový nákyp - ten jsem neměla asi dva roky, tak jsem si řekla, že si dám a nazdar prasárničky.. Teď tu ležím, je mi zle, ale víte co je na tom super? Nemám výčitky! Nemám je, protože vím, že dokážu jíst zdravě když chci, bez zbytečnejch prasáren a už odmítám znova brečet a přibírat pod tlakem. Až naberu, tak naberu! Seru z vysoka na termín od sestřičky.. Za tu dobu (měsíc) se ani kvalitně přibrat nedá aniž bych nebyla zalitá tukem.. Stejnak bych pak ubrala zase na minimum a jela v tom znova a zas..

No.. a tak jsem si dneska dopřála snídani - jogurt, vločky, pár bebe mini, pak oběd v podobě těstovin, sýru a bio kečupu (těstoviny 60g SS, sýr 30g, kečup 20g).. A za poslední 3 hodiny jsem prosímvás pěkně spořádala.. nejdřív 300g nákypu s jablky a broskvemi.. Pak dalších 300g.. a pak šla do pekáče ještě se lžící.. Nevím, kolik toho bylo, odhadem tak minimálně 200g rýže v SS celkem... A abych si sežrala všechno sladký co mám doma a nic mě už nelákalo, tak sem dojedla asi 200g cukroví z mrazáku a teď tu ležím, je mi blbě a čekám na svýho "milana" na pupku :D.. Ne, dnes už jíst nebudu.. ne proto abych nepřibrala náhodou, stejnak se podle mě z jendoho takovýho přežeru dá přibrat max 200g? Nevím, máte s tím zkušenosti?.. Ale jsem tak plná, že už do sebe nic nedostanu a po dlouhý době cejtím pocit roztahujícího se žaludku :D Prase no.

Každopádně se vrátím k vyššímu množství bílkovin ve stravě a zase trochu uberu sacharidy, protože pak mám tak 10 000x větší chutě a stejnak to přibírání nepomáhá..
Chutě na všechny ty tuny nezdravýho a kalorickýho jídla nebyly ani tak fyzický.. Spíš jsem to jedla s tím, že něco naberu a vyhnu se těm kecům, ale zjišťuju, že to nemá cenu, protože vědomí toho, že "Budu brzo tlustá z toho" je mnoheeem horší, než poslouchat ty žvásty.

Já si jdu zase funět u nějakýho pěknýho filmu a modlit se
1)Za to, že mi to nepůjde všechno do spodního břicha..
2)Za to, že se mi nevytvoří "madla lásky"
3)Za to, ať se nepobliju :D
4)Za to, ať je zítřek a já jím svou milovanou stravu bez rafinovaných cukrů s těmi správnými sacharidy a tuky
5)A nakonec za to, ať se mi podaří přibrat i bez tohohle, protože to nemám za potřebí a se svou postavou chci být spokojená ♥

Ptát se vás jak se máte nebudu - u většiny to vím! :D Protože ač na blog kálím nehorázně, vás sleduji pravidelně! ♥ :) Mějte se krásně, N.